Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Дмитро Кропачов
Депутат Житомирської обласної ради...
Об авторе
2013-04-11 15:24:04 __Дмитро Кропачов

Владо! Почуй голос громади!

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.
Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної
влади та органи місцевого самоврядування.
Стаття 5 Конституції України

Депутатів обирають для того, щоб вони представляли інтереси громади. Депутати – це слуги народу, які повинні дослухатись до нього. Ідеально, чи не так? Проте, що ми маємо насправді? Реальність довела, що ті, хто обрані громадою, з нею діалог, як правило, не ведуть. Спілкуються, в основному, через шалено дорогі засоби масової інформації, в кращому випадку - через особистого помічника. Таке спілкування є не діалогом, а монологами сторін. Депутат звітує – громада буцімто слухає, громада висловлює свої проблеми – депутат буцімто ними переймається. Громада - велика, депутат - один, всіх проблем громади не вирішити, тому депутат зупиняється на вирішенні своїх особистих проблем У таких випадках за вирішення своїх проблем намагається взятися сама громада.

Так все і сталося під час останньої (квітневої 2013 року) сесії Житомирської обласної ради. Люди, стомлені невиконаними обіцянками та безкарною бездіяльністю тих, кому довірили свої долі, взяли штурмом обласну раду та домоглися відміни дозволу на розробку титанових руд на Житомирщині. Мітингувальники порушили закон, мітингувальники пошкодили майно обласної ради, але осуджувати їх не варто, оскільки вони не бачили іншого виходу, окрім, як скористатись правом на протест, окрім, як силою змусити владу почути себе і захистити права громади.

Держава не змогла забезпечити систему охорони прав людини силою закону, тому люди були змушені вдатися до протесту як до останнього засобу проти того, що влада їх розглядає, насамперед, тільки як джерело доходів. Це вказує на неефективність системи влади, на зневіру громадян до влади, на недієвість контракту між владою і народом, в якого виникає бажання переукласти контракт. Один з законних способів переобрання влади ґрунтується на праві народу відкликати чинну владу. Але на жаль відсутні конкретні механізми його реалізації, тому народу залишається протестувати. Таким чином, люди стають заручниками системи і змушені використовувати протест, мирне повстання як доступний засіб для притягнення до відповідальності владних представників громади.

Як бачимо, постійний наступ влади на права громадян все більше підштовхує українців до протесту. Мирний протест часто залишається єдиним способом впливу на владу. Люди виходять на вулиці вимагати кращого життя для себе і своїх родин, відстоювати справедливі зарплатні, пенсії, а також право на гідне життя.

Громада, щоб продовжити своє існування, змушена захищатись та намагається достукатись до владних кабінетів, щоб там почули ЇЇ голос. Відстоювати свої права чи то в магазині, чи перед чиновником необхідно, але слід пам’ятати також про те, що наша свобода та наші права закінчуються рівно там, де розпочинаються права інших.


   1212
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
Жителі Житомирського району активно підтримують вимоги Опозиційного Блоку
Житомирська облрада проситиме гроші з держбюджету на лікування та реабілітацію учасників АТО
На трасі у Житомирській області Peugeot з’їхав у кювет та перекинувся, двоє пасажирів загинули
ФК «Полісся» зі Ставків - володар Кубку Житомирської області з футболу 2017 року
На Донеччині підірвали автомобіль з працівниками СБУ, загинув полковник з Житомира
Патрульна поліція Житомира призупинила поштові розсилки «у зв’язку із ризиком вірусної атаки»
У Житомирі 29 червня відбудеться зустріч з Михайлом Саакашвілі
В житомирському Українському домі учасник АТО презентує свою нову книгу «Холодне серце»
У Житомирі традиційно почали відзначати День Конституції покладанням квітів до пам’ятника Шевченку
Житомиряни вибороли 12 медалей на Всеукраїнському турнірі з тхеквондо