Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Юрій Малашевич
Депутат Черняхівської районної ради...
Об авторе
2017-12-04 06:54:12 __Юрій Малашевич

Твердо переконений, що крок за кроком ми наближатимемо до кожної людини ту якість життя, яка викликатиме гордість і за велике місто, і за маленьке село

     Шановні колеги, депутати місцевих рад і об’єднаних територіальних громад, працівники органів місцевого самоврядування.

      Прийміть щирі вітання із прийдешнім професійним святом.

    Успішність розвитку країни, рівень стандартів організації управління у містах, селах та селищах, забезпечення самостійності та дотримання принципу самоврядування громад – усе це залежить від сумлінного виконання своїх обов’язків органами місцевого самоврядування.

    Поступ України у реформуванні місцевого самоврядування значний, а здобутки – вагомі. Попереду, безумовно, нелегкий шлях втілення найкращих і найкорисніших практик, розвиток громадянського суспільства. 

      Дорогі друзі, хочу щиро побажати професійних успіхів, міцного здоров'я, родинного благополуччя та здійснення всіх ваших життєвих планів і задумів!

Резерви самоврядування – ефективне законодавство                           

"Немає щастя без свободи, свободи без самоврядування,

  самоврядування - без конституційності, конституційності

  - без моралі, й жодного з цих великих благ - без сталості й ладу."

Клінтон Россистор - американський політолог

 

          День місцевого самоврядування це подія, що не лише яскраво підтверджує активну участь широких мас населення в управлінні державою, високу роль самоврядності як найдемократичнішої, наймасовішої форми управління в суспільстві, а й возвеличує чесну й самовіддану працю сільських, селищних, міських голів, депутатів і працівників виконавчих апаратів місцевих рад.

        Сьогодні місцеве самоврядування стало основою народовладдя, одним з головних чинників розвитку громадянського суспільства, дійовим інструментом вирішення не лише регіональних, а й загальнодержавних завдань. Становлення самоврядних традицій - особлива сторінка в історії українського державотворення. Сьогодні, після численних трансформацій місцеве самоврядування в Україні, як і в усьому світі, розглядається як єдино можлива і найбільш раціональна форма влади на місцях, як базис, що визначає усю суспільну надбудову.

       Проте сьогодні хотілося б зосередитись не на історичному аспекті розвитку народовладдя, а на реалізації тих можливостей, які гарантуються чинною Конституцією та наявною законодавчою базою. На жаль, змушені констатувати, що незважаючи на спроби України робити певні кроки у напрямі реформування місцевого самоврядування, багато проблем, пов’язаних із здійсненням громадами своїх повноважень, залишаються, по суті, не вирішеними.

        Як не дивно, але місцеве самоврядування чомусь залишилося поза широкою громадською дискусією на предмет його подальшого удосконалення й зміцнення. Разом з тим, різноманітні, але не завжди обґрунтовані концепції розвитку з’являються і змінюються залежно від результатів виборів та політичного забарвлення. Це свідчить, що у політикуму поки що відсутнє стратегічне бачення розвитку країни, трансформації системи публічної влади загалом, місцевого самоврядування зокрема; політичної волі та бажання здійснювати не ефемерні, а справжні реформи.

        Життя підтверджує, що не може бути справжньої демократії без порядку, держави – без належного контролю, а повноцінного самоврядування – без необхідного обсягу повноважень і матеріально-фінансових ресурсів. Ми здатні вирішувати багато наших проблем. Але для цього потрібна спокійна, злагоджена робота всіх гілок влади.

       Розвиток місцевого самоврядування – необхідна передумова демократизації суспільного життя, децентралізації управління, наближення влади до її джерела – народу та становлення громадянського суспільства. В Україні закладено конституційні засади місцевого самоврядування, прийнято низку базових нормативно-правових актів, які регулюють діяльність його органів, ратифіковано Європейську хартію місцевого самоврядування.

       Сьогодні Реформа місцевого самоврядування – це один із головних заходів сьогодні для модернізації нашої країни, для збереження її суверенітету, для того щоб змінилася якість життя людей, якщо ми досягнемо цієї мети. Чи розмежовані сьогодні повноваження і на якій стадії ми знаходимося – безумовно, класична реформа полягає у тому що є якісь європейські принципи і норми до яких ми прагнемо.

        Потрібно проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу при чому на базовому рівні. І наше завдання сьогодні – створити піраміду влади не так як вона сьогодні є. Найбільше повноважень має бути на базовому рівні у наших селах і містах або в об'єднаних громадах, які створюються. Тоді трохи менше їх повинно бути на субрегіональному рівні, ще менше на обласному рівні.Україна в непростих умовах досягає європейських стандартів у реалізації реформи місцевого самоврядування.

      2015 року з Радою Європи була підписана Дорожня карта реалізації реформи і сформований графік її впровадження. В Європі  усвідомлюють, що Україні нелегко виконати її одразу на 100%, але стан виконання у понад 80% є гарним показником. Рада Європи готова  і надалі підтримати її на цьому шляху і у цій роботі. Про це заявила Президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Гудрун Мослер-Тьорнстрьом під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром – Міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадієм Зубком. Хоча я особисто маю багато запитань, та скепсису щодо дій влади в напрямку децентралізаці. Дуже заскладна, заплутана та малозрозуміла логіка окремих аспектів створення об'єднаних громад. Багато питань виникає по створенню дрібних безпеспективних ОТГ. Багато промахів, про які не говорять на весь голос, а заговорюють різними дрібницями, на кшталт закриття сайтів та кіносеріалів. В багатьох регіонах добровільні об'єднання дають пробуксовку.

       Отже резюмуючи вище викладене підкреслю, що сьогодні важливий аспект реформи місцевого самоврядування – передача на місця повноважень, які були сконцентровані на рівні державної влади, та чітке розмежування відповідальності за їх виконання між представницькою та виконавчою владою. Більшість повноважень мають отримати громади, які мають бути спроможні їх виконувати на належному рівні.

       Саме з цією метою в Черняхівському районі Житомирської області два роки тому була утворена Високівська сільська ОТГ, а рік тому Вільська ОТГ які успішно стартували та розвиваються. Але в кожної із зазнчених громад попереду є багато завдань та труднощів. Весною, максимум восени наступного року планується, що весь наш район вже остаточно буде поділений на новоутворенні об’єднанні територіальні громади чільне місце серед яких ймовірно займатиме Черняхівська селищна об’єднана територіальна громада. Власне про це нещодавно вів мову губернатор Житомирщини Ігор Гундич  у рамках робочого приїзду до Черняхова.

     Твердо переконений, що крок за кроком ми наближатимемо до кожної людини ту якість життя, яка викликатиме гордість і за велике місто, і за маленьке село.

     Черняхівська районна організація ВО "Батьківщина" завжди тримала і триматиме руку на пульсі подій і не дозволить, щоб децентралізація в районі проводилась на шкоду мешканцям Черняхівщини. Всі зміни мають бути тільки на благо кожній родині, кожному селу і селищу.
       Місцеве самоврядування має служити інтрересам кожного українця.
 
                           СЛАВА УКРАЇНІ!

   344
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
У Житомирі за 13 млн грн планують створити сучасний центр для реабілітації учасників АТО, - Ширма
За один день мер Житомира створив дві робочі групи: для розкопок та вирішення долі райрад
В облдержадміністрації звітують про оперативне розчищення доріг в Житомирській області
Наслідки аварії в Бердичівському районі: троє загиблих, водія Renault затримали
Ввечері у Житомирі горів гараж: рятувальники знайшли загиблого 70-річного господаря
ІнБев/НПУ – Ураган (Івано-Франківськ). Пряма трансляція матчу 12 туру Екстра-ліги в Житомирі
День ВСУ, подготовка к Новому году и первый военный бал в Житомире. Фото недели
Громадянин Білорусі хотів дати житомирським прикордонним 50 доларів хабара
Житомирський приватний ЖЕК хоче збільшити плату за вивезення сміття
У Житомирі в лобову зіткнулися два автомобілі, рятувальники витягували постраждалого водія