Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Матвій Хренов
Заступник міського голови з гуманітарних питань...
Об авторе
2017-05-24 09:18:05 __Матвій Хренов

ПРОБЛЕМ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я БАГАТО, АЛЕ І ПОЗИТИВНИХ ЗРУШЕНЬ НЕ МЕНШЕ

 Охорона здоров’я – сфера дуже специфічна і має купу проблемних питань, яких, часом, ми не в змозі вирішити на місцевому рівні. Проте, все, що в нашій компетенції, ми намагаємося вирішувати: дещо нам вдалося зробити, дещо не в повному обсязі, якісь питання – в процесі реалізації.

Наприклад, у минулому році була втілена Програма забезпечення пунктів невідкладної медичної допомоги необхідними витратними матеріалами. Таким чином громадяни міста отримують справді безкоштовну медичну допомогу в травмпунктах, реанімації та приймальних відділеннях. Закуплено також і нове (у всіх сенсах) обладнання для діагностики та надання першочергової допомоги. Хто хоче деталей тут http://www.zhitomir.info/news_157271.html. Програма продовжується у цьому році і має багато схвальних відгуків.

Завдяки придбаному обладнанню по цій Програмі в усіх лікарнях знизився показник середнього перебування пацієнта у приймальному відділенні, зменшується відсоток розбіжності діагнозів, встановлених при госпіталізації та заключних клінічних діагнозів. Якщо раніше із 100 було 3 неточних, то тепер 2. Але якщо говорити про людей, то це на одне врятоване життя більше.

Наближення первинної допомоги населенню забезпечує програма амбулаторної медицини. У минулому році відкрито першу амбулаторію сімейного лікаря. (нагадаю як воно було http://www.zhitomir.info/news_162519.html). За даними опитувань людей, які там обслуговуються, всі пацієнти цілком задоволені обслуговуванням. В планах на цей рік відкрити ще дві амбулаторії.

Щоб покращити якість та рівень обслуговування в медичних закладах Житомира, спростити для пацієнта запис до лікарів, впроваджено електронну систему «Доктор Елекс», яка централізовано зберігає усю інформацію про пацієнта. Це стало підґрунтям для комп’ютеризації медзакладів і реалізації наступного кроку «Поліклініка без черг». Цей проект дозволить самостійно записуватися до сімейних (а згодом і до вузькопрофільних) лікарів на зручний день і час через Інтернет. Комп’ютеризація та ведення електронного документообігу значно покращить якість спілкування лікаря з пацієнтом. Детальніше про програму тут у моєму інтерв’ю http://zt-rada.gov.ua/?3398[0]=333 . У 2017 році на комп’ютеризацію міських закладів охорони здоров’я виділено 2450 тис. грн і розпочато процедуру електронних закупівель через систему ProZorro. Підтримка з боку держави у цьому питанні відсутня.

Пріоритетними питаннями у охороні здоров’я на цей рік залишаються (окрім глобальних проблемних питань заробітної плати та капітальних ремонтів):

-          Покращення сервісу у медичних закладах за допомогою програми «Поліклініка без черг» та загальній комп’ютеризації медичних закладів.

-          Відкриття амбулаторій сімейного лікаря, їх оснащення.

-          Створення центру малоінвазивної хірургії на базі ЦМЛ №2. Це сучасні способи і методи хірургічного втручання, при яких значно скорочується процес одужання пацієнта, легше переноситься оперативне втручання, в рази зменшується ймовірність ускладнень.

-          Придбати в кожну лікарню рентгенівські апарати у всі лікарні Житомира. Адже ті апарати, які ще працюють у лікарнях, використовуються вже більше 30 років і не тільки фізично, але й морально застаріли. Залишок коштів також буде спрямовано на забезпечення лікарень міста.

 


   1250
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
Спас, исполком и переулки «вредных привычек» в Житомире. Фото недели
Житомирські ветерани ФК «Полісся» розійшлись бойовою нічиєю 2:2 із вінницькою «Нивою»
На Покровській у Житомирі хочуть дозволити організувати торговельний майданчик, де продаватимуть живі квіти
У Житомирському районі поліцейські затримали кримінального авторитета з гранатою та наркотиками
У Житомирській області в жовтні пройдуть перші місцеві вибори у 13 об'єднаних громадах
Подробиці вбивства жительки Житомирської області у картопляному полі
Депутати сільради підтримали продовження будівництва багатоповерхівки-привида на Крошні в Житомирі
Дружина Івана Сльоти пояснила, чому вже 2 роки не може встановити пам’ятник на його могилі
Яблунева дискотека та ярмарок – на Спаса в «Українському домі» у Житомирі відбудеться родинне свято
Схвалено Концепцію реформування теплоенергетики, - Геннадій Зубко