Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Анастасія Нікітіна
Лікар, гінеколог-репродуктолог, лікар УЗД діагностики, завідувач філією медичного центру "Мати та дитина", м. Житомир...
Об авторе
2017-04-24 14:46:04 __Анастасія Нікітіна

ВАГІТНИМ – ВСЕ І БЕЗ ЧЕРГИ?

 Вагітна жінка – особлива. Її очі світяться інакше, виглядає вона інакше та і почувається дивно – часто пересічним не збагнути бажань та примх, емоцій та настроїв, які змінюються щохвилини.

Це один бік медалі. Інший, менш помітний – щоденний стрес. Адже вагітність – велика відповідальність, щохвилинні страхи та переживання, які стосуються не лише фізичного стану, але й психологічного. Чи все пройде як треба? Чи зможу я любити свою дитину? Чи буде він схожий на мене? Чи здоровий народиться? І таких «чи» атакує майбутню матір тисячі!

І тут головною підтримкою поза сім’єю для жінки є лікар-гінеколог, який на цей період стає практично близькою людиною. Принаймні, так повинно бути. Коли жінка, відвідуючи свого лікаря, не чекає по годині-другій під кабінетом, не стоїть у черзі на аналізи, не нервує безпосередньо у кабінеті лікаря…

Все це накладає відбиток на моральний стан самої жінки, на стан її фізичного самопочуття і на стан маленької людини всередині, врешті решт.

Тому, стаючи на облік у жіночу консультацію, чи деінде, ви маєте повне право обирати свого лікаря. Ту людину, яка дасть професійну консультацію, буде привітною і приємною особисто вам і якій ви можете зателефонувати будь-коли, якщо вас бентежить найменша дрібничка перебігу вашої вагітності.

Зазвичай, на облік я рекомендую ставати з 7-ий по 12-й тиждень вагітності. Це убезпечить вас та вашу дитину від неприємних ситуацій, дозволить на ранніх стадіях діагностувати потенційні загрози та обрати тактику ведення вагітності. Про необхідні аналізи і скринінг вагітних я писала минулого разу (http://blogs.zhitomir.info/index.php?task=show_blog_detail&id=2690).

 Особливої уваги  та контролю лікарів потребують жінки з хронічними хворобами, адже при вагітності активуються всі проблеми зі здоров’ям, та жінки після екстракорпорального запліднення. Іноді у жінок після лікування безпліддя вагітність супроводжується різними ускладненнями, такі жінки відносяться до групи високого ризику виношування.

Тут я наведу приклад із практики. Жінка після ЕКЗ стала на облік у районі, де раз на місяць приходила важитись. На 26-27 тижні вагітна приїхала на прийом, з якого я відправила її на стаціонарне лікування по швидкій допомозі, тим самим врятувавши життя їй та однієї її дитини (вона носила двійню). Адже через два тижні у неї відкрилася кровотеча, і якби не оперативне втручання лікарів Житомирського обласного пренатального центру, де вона перебувала…

Всі аналізи та рекомендації лікаря, у якого ви спостерігаєтесь -  не примха, а необхідність вчасного діагностування ускладнень, які можуть виникнути навіть у абсолютно здорової жінки. 

Тому, дослухайтеся порад професіоналів та обирайте лікаря до душі. Нехай ваша вагітність буде легкою і приємною!

 


   1709
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
Як у ресторані: Житомирський навчальний центр ВДВ показав, чим годують військових
Біля житомирського університету Hyundai збив пішохода
НАЗК перевірить декларацію депутата Житомирської облради від Радикальної партії
Влада Житомира хоче дозволити вінницькому підприємству встановити на Параджанова зупинку та експозиційний майданчик
Фермеру з Житомирської області, який користувався землею без документів, нарахували 126 тис. грн збитків
У селищі поблизу Житомира відкрили пам’ятник ліквідаторам на ЧАЕС, а в Чуднівському районі – меморіальну дошку АТОшнику
У Коростені трагічно закінчилися розваги з пістолетом: дівчина отримала наскрізне вогнепальне поранення
На житомирському стадіоні «Полісся» підготували поле для підігріву – чекають матеріалів від підрядника
У Житомирі обрали місця розташування міських парклетів: Михайлівська, Покровська, сквер на Лятошинського
Туманний осінній день у Житомирі. Фоторепортаж