Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Юрій Малашевич
Депутат Черняхівської районної ради...
Об авторе
2017-04-17 16:12:04 __Юрій Малашевич

Історичний календар Черняхівщини: 15 – 21 квітня

ДЖЕРЕЛА ДОСЛІДИВ І РЕЗУЛЬТАТИ СИСТЕМАТИЗУВАВ ЮРІЙ МАЛАШЕВИЧ

15 квітня 1911 року - народився В. О. Місяць – заслужений працівник культури УРСР, директор Житомирського краєзнавчого музею.

16 квітня 1609 року  - Стефан Немирич нібито за намовою матері наїхав на селище й ниви Щеніївських над річкою Лучищовкою, виорав поля, наказав укопати в урочищі Верхоруддя стовп на слободу, навіз дерева для будівництва та почав осаджувати людей, що було засвідчено возним 4 листопада 1609 р. [ ЦДІАК України. – Ф. 11. – Оп. 1. – Спр. 5. – Арк. 88–88 зв., 358–358 зв ]

16 квітня 1944 року - на голому ентузіазмі людей розпочато першу післяокупаційну посівну компанію в господарствах Черняхівського району.

16 квітня 1964 року –  в  центрі с. Браженка, біля колгоспного двору почали насаджувати парк.

17 квітня 1951 року  в сільському господарстві Черняхівського району  почали масово культивувати чумизу (кормова зернова однорічна культура родини хлібних злакових, близька до проса). Першими в районі почали сівбу червонозерної чумизи рільничі артілі імені  1-го Травня (с. Високо – Українське).

17 квітня 1957 року – почалось спорудження гранітного пам’ятника В. Леніну в центрі смт. Черняхова, на площі, перед цим на цьому місці стояв пам’ятник Й. Сталіну.

17 квітня 2014 року - члени підрозділу спортивної риболовлі Черняхівської районної громадської організації “Україна – це МИ”, який очолює Сергій Дзюблик, прибрали від сміття узбережжя ставка в Черняхові, а також зрізали сухостій на острові, що в цій водоймі. До того ж виловили сміття у воді вздовж берега. Працювали завзято. Деякі рибалки взяли з собою дітей, щоб змалку прищеплювати молодому поколінню любов до довкілля у практичному її вияві. Наостанок ще й побілили гідротехнічні споруди. Усе зібране сміття члени громадської організації вантажівкою вивезли на смітник.

18 квітня 1973 року  - Головинське МПТУ №2 реорганізовано в  СПТУ № 2.

19 квітня 1874 року  - поміщик Леснівський подав до суду позовну скаргу на дії селян на чолі зі Сліпчицьким старостою Калеником Бежевцем щодо розподілу землі, суд в результаті став на сторону селян.

Загалом на 19 квітня 1953 року в Черняхові наявні: одна середня школа в якій навчаються 659 учнів і дві семирічки.

19 квітня 2011 року - медпрацівників територіально-медичного об’єднання  висадили на території свого медичного закладу 200 дерев.

19 квітня 2012 року – була відкрита  нова виставка в краєзнавчому музеї Черняхова. Для нас, українців, писанка – не тільки символ життя, добра, надії, це ще й магічний оберіг нації, її філософії і культури. А ще це – урок виховання підростаючого покоління та збереження народних традицій.

20 квітня 1920 року  - в с. Нераж народився В. А. Тишкевич – учасник Другої світової війни, командир, Герой Радянського Союзу.

19 квітня 2014 року - відбувся перший районний турнір з настільного тенісу пам’яті Павла Нестерчука. Змагання проходили в спортивному залі Черняхівської гімназії. Організаторами турніру стали друзі прекрасної людини й першокласного тенісиста Павла Нестерчука, який, на жаль, відійшов у кращі світи. Долучилася до організації заходу також і Черняхівська районна громадська організація «Україна – це МИ». Нагороди кращим вручала мати Павла Нестерчука– Євгенія Леонідівна.

20 квітня 1964 року – молодь с. Жадьок почала озеленення вулиць села. Біля клубу було висаджено парк імені Космонавтів.

20 квітня 2012 року - на позачерговому засіданні сесії Черняхівської районної ради було обрано головного лікаря Черняхівського ТМО.  Депутати одноголосно проголосували за єдиного кандидата – Віталія Віталійовича Ніколайчука.  Єдиний опонент Павло Юрійович Журбенко під час останнього засідання бюджетної комісії зняв свою кандидатуру. Мотивуючи це тим, що з такими менеджерами він не зпрацюється.

21  квітня 1659 року  - канцлер Великого Князівства Руського Юрій Немирич разом з полковником Г. Гуляницьким керують  обороною Конотопа від москалів. Перший штурм був невдалий. Укріплення Конотопа не були досить міцними, та й узагалі за військово-інженерними мірками того часу місто не було фортецею; єдині укріплення — земляний вал та палісад з ровом. Втім в багатьох місцях містечко оточували болота, тож природній ландшафт дещо сприяв обороні. О п’ятій годині ранку 21 квітня, після молебню, князь Трубецькой почав приступ; місто обстріляли з гармат, почався бій. Деяким московським загонам вдалося вдертися в фортецю, але козаки Г. Гуляницького мужньо боронилися та вибили загарбників з міста з великими втратами.

20 квітня 2013 року - 5-річна Марія Супруненко із Черняхова стала «Міні-Міс Блонд» серед найменших учасниць, і це при тому, що в агентстві вона навчається лише півроку. Дівчинка представляла сукню «Водограй», виготовлену із пакетів з водою. Мама зізналася, що отримала неабияке задоволення, створюючи цей костюм, і дуже переживала, аби він протримався увесь конкурс.

21 квітня  1951 року  - в с. Андрієво – Українське побудовано та відкрито новий сільмаг.

21 квітня 1864 року  - на Чудотворну ікону Божої Матері, що знаходилась  в Церкві Успіння Пресвятої Богородиці с. Бежева була покладена Антонієм, архієпископом Волинським, срібна, позолочена риза з дорогоцінним камінням, подарована в Бозі спочиваючою Імператрицею Марією Олександрівною разом з російськими бояринями Ланськими, Зінов’євими, Орловою, Мансуровою і Мацерською. Їх імена вирізьблені на срібно позолоченій дощечці, прибитій до рами. Перед іконою висіла срібно — позолочена лампада, подарована Імператрицею разом з княгинею Тетяною Борисівною Потьомкіною. Майже через 200 років було прилаштовано дві побудови: північна, в ім’я святої великомучениці Варвари, і південна, в якій поміщена ризниця. В церкві над церковними вратами розміщувалась в влаштованому в 1866 році кіоті благодатна чудодійна Ікона Божої Матері, явлена християнину Захару 11 квітня 1654 року.


   626
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
Як у ресторані: Житомирський навчальний центр ВДВ показав, чим годують військових
Біля житомирського університету Hyundai збив пішохода
НАЗК перевірить декларацію депутата Житомирської облради від Радикальної партії
Влада Житомира хоче дозволити вінницькому підприємству встановити на Параджанова зупинку та експозиційний майданчик
Фермеру з Житомирської області, який користувався землею без документів, нарахували 126 тис. грн збитків
У селищі поблизу Житомира відкрили пам’ятник ліквідаторам на ЧАЕС, а в Чуднівському районі – меморіальну дошку АТОшнику
У Коростені трагічно закінчилися розваги з пістолетом: дівчина отримала наскрізне вогнепальне поранення
На житомирському стадіоні «Полісся» підготували поле для підігріву – чекають матеріалів від підрядника
У Житомирі обрали місця розташування міських парклетів: Михайлівська, Покровська, сквер на Лятошинського
Туманний осінній день у Житомирі. Фоторепортаж