Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Анастасія Нікітіна
Лікар, гінеколог-репродуктолог, лікар УЗД діагностики, завідувач філією медичного центру "Мати та дитина", м. Житомир...
Об авторе
2017-04-03 12:03:04 __Анастасія Нікітіна

СИНДРОМ ПОЛІКІСТОЗУ ЯЄЧНИКІВ: ЛІКУВАТИ НЕ МОЖНА ІГНОРУВАТИ

 Продовжуючи тему гормонального безпліддя, варто зазначити, що найчастішою причиною його є синдром полікістозних яєчників. Давайте детальніше розберемо що це таке і які наслідки цього захворювання.

Коли ставиться діагноз полікістозних яєчників? Якщо є дві із трьох нижчеперелічених ознак або симптомів:

-  Клінічна чи лабораторна гіперандрогенія (надмірна кількість чоловічих гормонів в організмі жінки)

-   Мультифолікулярна структура яєчників (коли в яєчниках багато фолікулів, але жоден не доходить до стану домінантного фолікулу)

-  Аменорея або опсоменорея (рідкі менструації або взагалі їх відсутність).

Чи значить це, що жінка не завагітніє взагалі? Ні. Шанси завагітніти знижені? Так. Чим проявляється синдром полікістозних яєчників? Тим, що овуляція не відбувається щомісяця, як повинна. А вагітність можлива тільки за наявності овуляції.

Часто по зовнішньому вигляду жінки можна зрозуміти, що у неї є гормональний дисбаланс. Від 30 до 60% жінок, яким поставлено діагноз «полікістоз яєчників», страждають від ожиріння. І рідше проявляються інші ознаки – сальне волосся, проблемна шкіра з висипами і вугрями.

Чому так важливо діагностувати це захворювання? Як я вже зазначала, синдром полікістозних яєчників – найпоширеніша ендокринопатологія серед жінок у віці від 15 до 49 років і найпоширеніша причина ановуляторного безпліддя.

Одразу варто зауважити, що «полікістоз яєчників» - це не нарости і пухлини, а нормальні фолікули, які починають ріст і зупиняються у цьому процесі, не доходячи до стану зрілості. Їх не потрібно видаляти, як пухлини. До цього стану призводять дуже багато факторів – і захворювання щитовидної залози, підвищений рівень гормону пролактину, ендокринні порушення і навіть тривалий стрес і грудне вигодовування.

Синдром полікістозних яєчників також може свідчити і про ризик виникнення цукрового діабету ІІ типу, атеросклерозу, гіпертонії, серцево-судинних захворювань, андрогенії. При наявності синдрому можливі акушерські ускладнення – гестаціонний діабет, невиношування вагітності, гестоз і прееклампсія.

На прояв цієї недуги впливає спадковий фактор. Вищі шанси мати цей синдром полікістозних яєчників відзначаються у тих жінок, у яких в родині спостерігалися випадки синдрому полікістозних яєчників. Отже, при наявності цієї хвороби у родичок по жіночій лінії жінка повинна регулярно проходити огляд у лікаря.

Які методи лікування існують? Вони залежать від мети, яку ми намагаємося досягнути. Якщо жінка не планує вагітність найближчим часом, то це прийом оральних контрацептивів з антиандрогенним ефектом. Якщо ж жінка хоче завагітніти, то це індуктори овуляції та хірургічні методи. У обох випадках обов’язковим є попереднє зниження ваги, прийом цукрознижуючих препаратів та антиандрогенів.

У будь-якому випадку, вчасне звернення уваги на ознаки синдрому полікістозу і консультація у лікаря-репродуктолога значно покращить якість вашого життя і збереже здоров’я на довгі роки.  


   839
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
Суд зобов'язав житомирського нардепа Борислава Розенблата носити електронний браслет
Податківці «накрили» на Київщині підпільний цех по виробництву алкоголю, а у Житомирі пункт, де зберігали спиртне
Майже половина користувачів у Житомирській області заходить в Інтернет задля розваг і лише 36% - для освіти
Три підрядники поділять між собою 21 мільйон гривень, які виділили на капітальні ремонти доріг у Коростені
НАБУ звинувачує житомирського нардепа в незаконному отриманні дипломатичного паспорта
У житомирянки та жительки Пулинського району поліція вилучила майже тонну металобрухту
У Житомирському державному університеті відбувся ІІ тур виборів ректора: переможця немає
У програмі «Приїхали» на Житомир.info співачка Брія Блессінг та засновник гурту ShockolaD Ігор Гнидин
До Житомира йде похолодання: очікується дощ, можливий мокрий сніг, - синоптик
У Житомирі стартував ІІ чемпіонат кулінарного мистецтва «Battle Chefs 2.0», який триватиме два дні. Фоторепортаж