Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Анастасія Нікітіна
Лікар, гінеколог-репродуктолог, лікар УЗД діагностики, завідувач філією медичного центру "Мати та дитина", м. Житомир...
Об авторе
2017-04-03 12:03:04 __Анастасія Нікітіна

СИНДРОМ ПОЛІКІСТОЗУ ЯЄЧНИКІВ: ЛІКУВАТИ НЕ МОЖНА ІГНОРУВАТИ

 Продовжуючи тему гормонального безпліддя, варто зазначити, що найчастішою причиною його є синдром полікістозних яєчників. Давайте детальніше розберемо що це таке і які наслідки цього захворювання.

Коли ставиться діагноз полікістозних яєчників? Якщо є дві із трьох нижчеперелічених ознак або симптомів:

-  Клінічна чи лабораторна гіперандрогенія (надмірна кількість чоловічих гормонів в організмі жінки)

-   Мультифолікулярна структура яєчників (коли в яєчниках багато фолікулів, але жоден не доходить до стану домінантного фолікулу)

-  Аменорея або опсоменорея (рідкі менструації або взагалі їх відсутність).

Чи значить це, що жінка не завагітніє взагалі? Ні. Шанси завагітніти знижені? Так. Чим проявляється синдром полікістозних яєчників? Тим, що овуляція не відбувається щомісяця, як повинна. А вагітність можлива тільки за наявності овуляції.

Часто по зовнішньому вигляду жінки можна зрозуміти, що у неї є гормональний дисбаланс. Від 30 до 60% жінок, яким поставлено діагноз «полікістоз яєчників», страждають від ожиріння. І рідше проявляються інші ознаки – сальне волосся, проблемна шкіра з висипами і вугрями.

Чому так важливо діагностувати це захворювання? Як я вже зазначала, синдром полікістозних яєчників – найпоширеніша ендокринопатологія серед жінок у віці від 15 до 49 років і найпоширеніша причина ановуляторного безпліддя.

Одразу варто зауважити, що «полікістоз яєчників» - це не нарости і пухлини, а нормальні фолікули, які починають ріст і зупиняються у цьому процесі, не доходячи до стану зрілості. Їх не потрібно видаляти, як пухлини. До цього стану призводять дуже багато факторів – і захворювання щитовидної залози, підвищений рівень гормону пролактину, ендокринні порушення і навіть тривалий стрес і грудне вигодовування.

Синдром полікістозних яєчників також може свідчити і про ризик виникнення цукрового діабету ІІ типу, атеросклерозу, гіпертонії, серцево-судинних захворювань, андрогенії. При наявності синдрому можливі акушерські ускладнення – гестаціонний діабет, невиношування вагітності, гестоз і прееклампсія.

На прояв цієї недуги впливає спадковий фактор. Вищі шанси мати цей синдром полікістозних яєчників відзначаються у тих жінок, у яких в родині спостерігалися випадки синдрому полікістозних яєчників. Отже, при наявності цієї хвороби у родичок по жіночій лінії жінка повинна регулярно проходити огляд у лікаря.

Які методи лікування існують? Вони залежать від мети, яку ми намагаємося досягнути. Якщо жінка не планує вагітність найближчим часом, то це прийом оральних контрацептивів з антиандрогенним ефектом. Якщо ж жінка хоче завагітніти, то це індуктори овуляції та хірургічні методи. У обох випадках обов’язковим є попереднє зниження ваги, прийом цукрознижуючих препаратів та антиандрогенів.

У будь-якому випадку, вчасне звернення уваги на ознаки синдрому полікістозу і консультація у лікаря-репродуктолога значно покращить якість вашого життя і збереже здоров’я на довгі роки.  


   525
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
У лісі в Житомирській області заблукала жінка, яка разом з односельцями приїхала по гриби та ягоди
У центрі Житомира озброєні десантники відкрили кікбоксерський турнір
У житомирському гідропарку вперше провели змагання з аквабайку
Новий начальник управління освіти Житомирської ОДА попросила підлеглих підготувати свої резюме
Уряд дозволив облдержадміністраціям вирішувати питання передачі автомобілів, які отримали інваліди
За плантацію маку селянин з Житомирської області може отримати від 3 до 7 років тюрми
Всі легальні пасажирські перевізники незабаром будуть їздити на жовтих номерних знаках, - Мінінфраструктури
Поліція затримала грабіжника, який «працював» на центральному ринку Житомира
На перехресті у Житомирі - ДТП за участю трьох автомобілів, «швидка» забрала пішохода
Луценко у Житомирі: Я буду зі спокійним серцем доповідати про необхідність притягнення Розенблата до кримінальної відповідальності