Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Віктор Мельниченко
 Журналіст...
Об авторе
2017-03-27 09:46:03 __Віктор Мельниченко

У Троковичах та Некрашах на Черняхівщині жителі одноголосно підтримали об’єднання в Оліївську територіальну громаду

 Жителі сіл Троковичі та Некраші Черняхівського району однологосно підтримали об’єднання в Оліївську територіальну громаду. Рішення були прийняті під час сходів сіл. До громади увійдуть села Троковицької сільради (Троковичі, Некраші), Оліївської сільради (Оліївка, Піщанка, Світин) та Кам’янської сільради (Кам’янка, Довжик, Сонячне, Новоселиця). 

Виступаючи перед громадянами, сільські голови Оліївки та Кам’янки розповіли про успішні приклади господарювання в їхніх сільрадах та про перспективи новоствореної Оліївської громади.

"Ми порахували спроможність даної територіальної громади. Власні доходи трьох сільських рад - Оліївської, Кам’янської, Троковицької - будуть складати 26 млн. 306 тис. грн. Об’єднаним територіальним громадам Кабінет Міністрів надає допомогу на розвиток і будівництво інфраструктури. Ця допомога розраховується на територію, яку займає дане об’єднання і від кількості громадян, які проживають на даній об’єднаній території. Якщо взяти цей коофіцієнт по наших територіальних громадах, він буде складати 31 млн. 7 тис. 200 грн. Населення буде в межах десь 7 тис. 200 чоловік. Територія такої об’єднаної територіальної громади буде складати 131 кв. км", - розповів Оліївський сільський голова Михайло Скок. 

Жителі Троковичів та Некрашів вітали очільників сусідніх сільрад гучними оплесками та висловили бажання спільно працювати для подальшого розвитку. 

Представники районної влади підкреслили, що відстоюють принцип добровільності та поважають вибір жителів цих сіл.

"У законі написано: об’єднання територіальних громад іде добровільно! Ніхто нікого нікуди не змушує йти. Якщо до 15 березня був закон, що тільки в межах району об’єднуватися, то тепер є закон, що дозволяється в суміжні райони переходити. Вам вибирати, куди вам краще йти, де для вас буде краще", - звернувся до жителів Троковицької сільради голова Черняхівської РДА Павло Ігнатенко. 

Представник Президента наголосив, що закон покликаний покращити життя людей. Це єдина мета влади сьогодні. 

Разом з тим, представники влади висловили своє бачення можливих майбутніх труднощів. Троковичани та некрашівці наголосили, що не бояться перешкод і готові боротися заради добробуту. Мовляв, "Черняхівський район нам нічого не дав, та ще й забрав те, що ми мали. Ми не хочемо назад - тільки вперед! Новостворена Оліївська територіальна громада - це перспективи, основою яких є багаторічний вдалий досвід господарювання, наявність серйозних бюджетоутворюючих підприємств на території майбутньої громади, підтримка держави та потенціал жителів". 

Позицію земляків підтримав депутат Черняхівської районної ради Анатолій Мельниченко. Підтримку ініціативам громади пообіцяв народний депутат України Павло Дзюблик. 

Присутні на зборах підкреслили високу явку жителів сіл Троковичі та Некраші та їхню активність і згуртованість. Це свідчить про чітке бажання громадян будувати власне майбутнє. Жителі заявили, що поодинокі інсинуації, які були напередодні, не зіб’ють їх з обраного шляху. Люди рішуче налаштовані гуртом відстоювати своє право на щасливе прийдешнє для дітей та внуків хоч в Житомирі, хоч в Києві. 

На сьогодні підтримку громадянам у питанні об’єднання висловлює і обласна влада, і керівництво держави. Підтримку добровільного рішення жителів щодо створення Оліївської територіальної громади висловлюють і у Житомирському Відокремленому підрозділі Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Новостворена громада має нагоду стати для інших показовим прикладом утілення реформи з децентралізації влади, яку Прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав однією з найуспішніших сьогодні реформ. Неодноразово чуємо фразу: "Люди нарешті реально стають господарями на своїй землі".


   1105
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
Житомирські передноворічні вітрини: мінімалізм та казкові замальовки. Фоторепортаж
Юні житомирські лісівники одні з перших в Україні спробували вирощувати дерева, з яких добувають біоетанол
Фінал 11-го корпоративного чемпіонату з боулінгу – 2017 у Житомирі
Депутат опублікував інформацію про кількість «п’яних» ДТП з потерпілими: в Житомирській області – 28
Житомирські екологи попередили про штрафи за незаконно зрубані новорічні деревця
У Житомирській області до літа заборонили ловити раків
Провідним спортсменам Житомира та області обіцяють підвищені зарплати
В Житомирі працівники «лотереї» судяться через штрафи за роботу закладів у нічний час
В Одесі поліцейські затримали жительку Житомирської області, яку півроку розшукували рідні
У Німеччині померла 400-кілограмова жителька Житомирської області, яка мала слонову хворобу ніг