Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Олена Галагуза
...
Об авторе
2017-03-10 18:00:03 __Олена Галагуза

Як виживають житомирські студенти-сироти

На жаль, у Житомирській області питання захисту прав дітей, зокрема, сиріт заплямували гореактивісти, які не вирішують проблем, а забалакують. Вони не вживають ніяких заходів, аби дійсно допомогти. Ось є реальна ситуація. У вищому професійному технологічному училищі, що в Житомирі, навчаються 32 дитини-сироти. Коли були проблеми із виплатою стипендії у січні-лютому цього року, гореактивісти не порушували цього питання. Їх не цікавило, як виживають ці студенти, що їдять, як навчаються за непростих умов.

Ми зустрілися із дівчатами та хлопцями у бібліотеці гуртожитку. У декого сумні очі. Говорили відверто і без керівництва. Спілкувалися у присутності вихователя.

«Перед Новим роком нас попередили, що можуть бути проблеми з виплатами, а ми одразу повідомили дітей. Вони економили», - розповідає вихователька Ярослава Вікторівна.

Дівчата зізнаються, що довелося перейти на жорсткий режим. Адміністрація училища домовилася із їдальнею підтримати сиріт, які мали змогу безкоштовно харчуватися (хоча щомісяця їм мають виділяти окремо на харчування 1800 грн), потім відшкодували витрати. 

Невдовзі має бути випуск у 4 сиріт, яким мають видати по 10 тис грн (на різні потреби), а мають лише на всіх 15 тисяч. В училищі розводять руками, як зарадити.

Зараз для всіх на харчування не вистачає 85 тис грн.

«Економте, діти», - повторює вихователька.

Діти поділилися своїми страхами, що не знають, як бути далі. Бояться, що потім, після навчання, не буде підтримки.

«Кілька тижнів тому ми вдвох сіли у восьму маршрутку. Показала перша посвідчення, її пропустили, а коли я показала, то водій гаркнув: «Мені зараз зупинятися, щоб ти вийшла, чи одразу даси гроші?» Я не стала принижуватися, щоб щось доводити і передала три гривні за проїзд», - спокійно говорить дівчина-сирота.

Подібні випадки трапляються і на маршруті №19. Це не поодиноке явище, коли знущаються над такими дітьми. Чомусь тут я крикунів не бачу, які б захищали. Я розумію, що це не учасники АТО, які можуть дати відсіч перевізникам і водіям, то вже тут трохи навели лад. Але вважаю цинічно вказувати сиротам на двері. Дивна поведінка і пенсійного фонду, з яким судилося і продовжує судитися училище через те, що не видають пенсії сиротам.

Досі незрозуміло, що буде далі з сиротами, яких спіткає оптимізація ПТУ, адже нещодавно виділили кошти лише за січень-лютий. На мою думку, необхідно найперше подбати про цих дітей, аби вони не боялися, за що їм жити завтра.  


   1688
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
У Житомирі за 13 млн грн планують створити сучасний центр для реабілітації учасників АТО, - Ширма
За один день мер Житомира створив дві робочі групи: для розкопок та вирішення долі райрад
В облдержадміністрації звітують про оперативне розчищення доріг в Житомирській області
Наслідки аварії в Бердичівському районі: троє загиблих, водія Renault затримали
Ввечері у Житомирі горів гараж: рятувальники знайшли загиблого 70-річного господаря
ІнБев/НПУ – Ураган (Івано-Франківськ). Пряма трансляція матчу 12 туру Екстра-ліги в Житомирі
День ВСУ, подготовка к Новому году и первый военный бал в Житомире. Фото недели
Громадянин Білорусі хотів дати житомирським прикордонним 50 доларів хабара
Житомирський приватний ЖЕК хоче збільшити плату за вивезення сміття
У Житомирі в лобову зіткнулися два автомобілі, рятувальники витягували постраждалого водія