Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Анатолій Вдовиченко
Експерт з природоохоронних технологій і геотехнологій Академії технологічних наук України, голова правління Спілки буровиків України, головний редакто...
Об авторе
2017-02-25 20:15:02 __Анатолій Вдовиченко

Лікбез для деяких народних депутатів

 Хороші хлопці наші депутати і чиновники, та мабуть нікчемних помічників і радників вони собі обирають, і тому така бездарність проявляється у їх висловах і особливо у крючкотворстві.

Один мудрець сказав: «Якби усі однозначно тлумачили і правильно застосовували терміни і поняття, то більше половини проблем людства зникли б самі по собі».

Для України це є проблема із проблем. Чим більше ми витворяємо законів, тим більше породжуємо проблем.

Народний депутат Борислав Розенблат на своєму блозі пише так: «Єдиний вихід, який я бачу, – негайний і реальний (а не декларативний) пошук альтернативи» [1].

На початку ніби все правильно, а потім його понесло не в ту сторону: «… Нині у світі активно переходять на відновлювальну енергетику та використовують енергію вітру, сонця і води. А в Україні в цьому напрямку абсолютно нічого не робиться… Ми повинні негайно шукати варіанти переходу на альтернативні джерела енергії».

Пан Розенблат, як і інші законопослушні депутати, керується безглуздим Законом України «Про альтернативні джерела енергії», який діє ще з 2003 року, і важко буде переконати його в тому, що альтернативних джерел енергії в такому розумінні в природі взагалі не існує.  

АЛЬТЕРНАТИ́ВА. Необхідність вибору між двома або кількома можливостями, що виключають одна одну. «Між нас поставила ти альтернативу: або я мушу виконати рівний твоєму геройський вчинок, або.. зректись тебе!». (Ольга Кобилянська, III, 1956, 230) [2].

Якщо ми вживаємо термін «альтернатива», то обов’язково потрібно вказати конкретні ознаки та тісно пов’язати між собою конкретні поняття, в яких він застосовується.  

Наприклад.  В масштабі всієї країни альтернативи викопним джерелам енергії не має, окрім атомної енергетики.  Разом із тим,  в деяких регіонах альтернативою може бути навіть традиційне джерело, і яке може не підпадати під дію вказаного Закону.

 Наприклад, для північних районів Житомирщини альтернативою природного газу є  не сонце, вітер і вода, а добре відомий традиційний торф, який взагалі відсутній у переліку альтернативних джерел енергії згідно Закону. Є світовий досвід ефективного екологічного використання торфу у виробництві теплової і електричної енергії (Фінляндія, Швеція та інші).

Скажімо, для  Коростишівського, Андрушівського та інших південних  районів Житомирщині альтернативою є буре вугілля, і є реальні проекти і багатий світовий досвід. В Німеччині для виробництва електроенергії видобувається 161 млн. т бурого вугілля, а у землі Саксонія нині працюють екологічно чисті енергоблоки по тисячу мегаватів, спалюючи понад сто тисяч тонн бурого вугілля на добу [3].

В Законі  серед альтернативних джерел енергії відсутні торф і буре вугілля, а в дійсності вони є альтернативою. Тому Закон, який не відповідає дійсності потрібно відмінити, як шкідливий непотреб, а тих хто його розробляв, робив експертизу і ухвалював притягнути до відповідальності за службову недбалість. Якщо таке правило буде діяти, то у депутатів відпаде всяке бажання у крючкотворстві, і вони зможуть зосередитись більше на контролі виконання діючого законодавства.     

Посилання:    

1. http://blogs.zhitomir.info/index.php?task=show_blog_detail&id=2602

2. http://sum.in.ua/s/aljternatyva

3.  http://gazeta.dt.ua/energy_market/bure-vugillya-ne-panaceya-vid-energokrizi-a-efektivniy-energonosiy-dlya-deyakih-regioniv-ukrayini-_.html


   699
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
У селі Житомирської області виявили хвору на сказ корову
Житомирянка чотири дні стежить за агресивною собакою, яка вкусила її та може хворіти на сказ
У житомирському реабілітаційному центрі фонду братів Кузьміних започаткували цикл щотижневих тренінгів
За чотири дні 547 житомирян подивилися фільм «Кіборги» у двох кінотеатрах міста
У Коростені на 256 тис. грн оштрафували директора підприємства, який не платив подвійну зарплату за роботу у святкові і неробочі дні
Наступного року Фонд держмайна збирається продати Житомирський завод хімічного волокна
У Житомирі відбувся півфінал 11-го корпоративного чемпіонату з боулінгу
Житомирське КП знайшло вихід, як зробити стовпчики на майдані Соборному «антивандальними»
Як житомиряни оцінюють якість прибирання вулиць міста від снігу та ожеледі
Житомиряни виграли п'ять медалей на чемпіонаті України зі спортивного й бойового самбо