Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Микола Череднік
Депутат Богунської районної ради м. Житомир, засновник "Інститут Розвитку Міста"...
Об авторе
2017-02-09 11:34:02 __Микола Череднік

ЗНОВУ ДВІЙКА

      Минулого тижня головною новиною в наші державі була ситуація, що сталася у прифронтовій Авдіївці. Місто опинилося без тепла, води та електропостачання. Уся держава намагалася допомогти постраждалим людям, збираючи та відправляючи тони гуманітарки у місто, де наразі проживає близько 10 тисяч людей.

Українці завжди відгукуються та допомагають. Це те, чого немає в інших націях. Але виникає кілька запитань.

Чи дійсно була необхідність збирати таку кількість гуманітарної допомогти саме в Авдіївку? Адже є багато інформації, що місцеве населення просто користувалося можливістю та називало це «халявою від Укропів». У той час, як значна частина бійців на передовій не мають ні теплого одягу, ні достатньої кількості продуктів харчування.

Чому усі чиновники різних рівнів показово, як за сценарієм, давали розпорядження збирати та везти гуманітарну? Можливо для того, щоб відволікти увагу від неготовності держави допомогти людям?

Чому держава знову виявилася безпорадною та не готовою до подібної ситуації? Адже державне управління – це не виступи політиків на телебаченні, а конкретні та результативні дії. Де резерви та стратегічні запаси на випадок такої ситуації? Хочеться нагадати, що ми країна, яка вже третій рік перебуває у стані війни, хоча це і називають АТО. І подібне може повторитися в будь-якій точні нашої держави, і що тоді?

Це ж не перший випадок, усі пам’ятають Алчевськ 2006 року. Коли місто залишилося без тепла, води та електроенергії. Які висновки з цього було зроблено? У бізнесі, якщо стаються якісь надзвичайні події, детально розбирається та аналізується ситуація та розробляються процедури, щоб в подальшому мати готовий план дій та заходів задля уникнення цих подій у майбутньому. Очевидно, ніяких висновків та уроків зроблено не було.

Враховуючи, що в Україні 80% комунікацій у містах давно відпрацювали свій ресурс, кожне місто ризикує повторити долю Алчевська або Авдіївки. І що тоді, знову будемо збирати гуманітарку? Бо держава знову буде безпорадною та не готовою.

Ситуація зі сміттям у Львові є ще одним прикладом безпорадності державної «машини». Якщо завтра в місті-мільйоннику станеться подібна ситуація і сотні тон сміття не буде куди вивозити, чи буде у нас план Б? Відповідь очевидна. Постає запитання: нащо витрачаються податки, які ми сплачуємо державі?


   707
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
Анастасія Приходько біля житомирського меморіалу загиблим на Майдані: Вони віддали своє життя, щоб ми не боялись
Люди з лампадками прийшли на відкриття пам’ятника Небесній сотні в центрі Житомира
Біля житомирської «Ракушки» відкрили виставку військової техніки. Фоторепортаж
На Черняхівщині відзначили День Державного Прапора України та провели заходи з нагоди 26-ї річниці незалежності України
Райони та громади Житомирської області отримали 12 нових шкільних автобусів вартістю понад 18 млн грн
Студент з Житомира виграв срібло на Всесвітній Універсіаді 2017
Два роки благодійному проекту ТМ «Хліб Житомира» з міською організацією ветеранів
На Михайлівській відбудеться матчева зустріч з боксу між командами Житомира та Миколаєва
За сім місяців житомирянам нарахували субсидій на 18,5 млн грн
«Цар-Хліб» - це смак, якість, сучасні технології та перевірені рецепти