Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Матвій Хренов
Заступник міського голови з гуманітарних питань...
Об авторе
2016-08-22 14:54:08 __Матвій Хренов

Нова українська школа – крок до базових змін «совкової» ментальності

Міністерство освіти та науки презентувало концепцію  «Нової школи». Це проект майбутніх позитивних, на мою думку, змін у галузі української освіти. Зараз готується до першого слухання проект нового Закону України «Про освіту», який стане базовим і до розробки якого долучилося багато громадських діячів, освітніх організацій, батьків та освітян.
Перше, що кидається у вічі – те, що «Концепція нової української школи» написана простою мовою, без канцеляризмів і бюрократичних оборотів, з якими так складно боротися. І це вже є суттєвий позитивний крок.

Проте, зміст самої Концепції дивує у хорошому сенсі – виділено сім головних цілей і задач школи. До слова, середній школі приділяється найбільше уваги. І, як на мене, це абсолютно вірно, бо саме середня школа формує дитину як особистість і впливає на подальше бажання до навчання і саморозвитку. Рухається у бік від «завчення» матеріалу до потреби в його розумінні і розумінні процесів (будь то історичних, політичних чи фізичних).

Задачі школи навчити дитину самостійно мислити та вмінню вчитися, міжкультурної комунікації, піклуванню про себе, інформаційній та медіа грамотності (що особливо важливо у сучасних реаліях), комп’ютерним технологіям, навичкам трудового життя та підприємництва, навичкам соціального життя та суспільного впливу. 

Роздумуючи над цими задачами, неволі згадуєш, як часто чуємо від молоді про деякі аспекти буденного життя: «мене цьому в школі не вчили». Знайомо? Нова Концепція, принаймні, враховує більше таких аспектів і вчитиме дитину, найголовніше, вчитися і займатися саморозвитком, виховує у дитині бажання до пізнання і тим не менше, залишає право на помилку.

На мою думку, в теорії все виглядає дуже привабливо і має передові форми і технології. Наша з вами задача (тут в першу чергу я маю на увазі директорів шкіл та вчителів) – всяко втілювати зміни еволюційним шляхом, змінюватися самим і власними руками будувати нове майбутнє.

До речі, ця концепція відкрита до обговорення та вдосконалення, тому всі бажаючі можуть долучитися і запропонувати своє бачення. Текст документу за посиланням http://mon.gov.ua/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8%202016/08/17/mon.pdf

 


   1686
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
У лісі в Житомирській області заблукала жінка, яка разом з односельцями приїхала по гриби та ягоди
У центрі Житомира озброєні десантники відкрили кікбоксерський турнір
У житомирському гідропарку вперше провели змагання з аквабайку
Новий начальник управління освіти Житомирської ОДА попросила підлеглих підготувати свої резюме
Уряд дозволив облдержадміністраціям вирішувати питання передачі автомобілів, які отримали інваліди
За плантацію маку селянин з Житомирської області може отримати від 3 до 7 років тюрми
Всі легальні пасажирські перевізники незабаром будуть їздити на жовтих номерних знаках, - Мінінфраструктури
Поліція затримала грабіжника, який «працював» на центральному ринку Житомира
На перехресті у Житомирі - ДТП за участю трьох автомобілів, «швидка» забрала пішохода
Луценко у Житомирі: Я буду зі спокійним серцем доповідати про необхідність притягнення Розенблата до кримінальної відповідальності