Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Віктор Мельниченко
 Журналіст...
Об авторе
2016-08-14 18:50:08 __Віктор Мельниченко

Український квартет “Гетьман” утер носа Путіну

Утвердження держави починається з гуманітарної сфери. Саме мова, культура, мистецтво формують той “дух, що тіло рве до бою” за свою землю і свій народ. Криза в Криму – це результат відсутності належної політики популяризації української мови, культури, цінностей на зросійщеному півострові. Та й на так званій материковій Україні за часів незалежності не було послідовної ґрунтовної програми українізації. Все українське поодинокими сплесками поширювалося силами окремих небайдужих особистостей та колективів. Держава ж без бою віддала перемогу в боротьбі за душі українців російським фільмам про ментів і їхній дешевій попсі та голівудським жахачкам і американському репу. Ці гіпнотичні ритми без сенсу, наче відбійний молоток, вибили з мізків нашого люду останні краплі самоусвідомлення.

Учасники знаменитого квартету “Гетьман” ще 2007 року в інтерв’ю говорили: “Те, що держава так ганебно ставиться до ефіру, це в майбутньому дуже лясне в зворотному напрямі”. Страшне пророцтво здійснилося. Державні мужі спохватилися лише після анексії Криму й розв’язаної Росією війни на Донбасі. Президент Петро Порошенко підписав закон, який встановлює 35-відсоткові квоти для україномовних пісень в ефірі українських телерадіоорганізацій.

Про ці та інші тенденції в сфері популяризації української культури ми говорили в Житомирі з учасниками всіма улюбленого квартету “Гетьман”. Артисти, які є народними не лише за статусом, а й за своєю суттю, вже 25 років популяризують українську пісню, культуру, мову на Батьківщині та по всьому світу. Певно, немає такого куточка на землі, де б з успіхом не виступав “Гетьман”. Слухати цей український колектив вважають за честь королі й президенти. Навіть сьогоднішній ідеологічний ворог України Володимир Путін свого часу змушений був визнати: “Все в Росії є, а ось такого квартету, як «Гетьман», немає”.

Ми ж на Житомирщині особливо пишаємося тим, що керівник цього легендарного квартету – народний артист України Андрій Кондратюк є нашим земляком. Він народився у селі Плехові Черняхівського району. Для його побратимів наш рідний край також став близьким серцю.

Артисти “Гетьмана” розповіли, що цьогоріч планують великий ювілейний сольний концерт у палаці “Україна”. І взагалі нині кожен їхній виступ фактично присвячений 25-річчю колективу. Адже з однаковою самовіддачею вони готують і дають концерт як у королівських володіннях Бельгії чи в Кайзерівському палаці у Відні, так і в обласному чи районному центрі Київщини або Житомирщини.

Учасники квартету “Гетьман” працюють у складі Академічного ансамблю пісні і танцю Національної Гвардії України, з яким і завітали в Житомир, аби привітати поліцейських області з річницею створення Національної поліції. Також на сцену Житомирського театру ім. І. Кочерги вийшли колеги “Гетьманів” – знаменита співачка, народна артистка України Валентина Степова, всіма улюблений актор і конферансьє Дмитро Оскін та багато інших знакових особистостей в українській культурі.

Про колег ми говорили з учасниками “Гетьмана” й під час інтерв’ю. Нове керівництво Першого каналу українського телебачення прибрало з ефіру Михайла Поплавського і пишається цим. Учасник квартету “Гетьман” Петро Заєць говорить, що можна любити чи не любити Поплавського, але заперечити його вклад в пропуляризацію української пісні неможливо.

Михайло Михайлович є автором і продюсером програм “Наша пісня”, “Шеф-кухар країни” та інших телепроектів, у яких українські артисти могли представити себе й свою творчість. Це був один з небагатьох майданчиків для нашої пісні в часи й проукраїнської й антиукраїнської влади. А проект “Крок до зірок” – це взагалі єдиний в Україні телевізійний дитячий проект, у якому безкоштовно брали участь найталановитіші діти-вокалісти та хореографічні колективи з усієї країни. Сьогодні цих проектів нема в ефірі Першого.

До речі, якщо говорити про маленьких українців, то для них дуже важливим є мудра порада й особистий приклад професіоналів і патріотів, які відбулися як особистості, пройшли великий творчий і життєвий шлях. Зокрема, це на своїй життєвій ситуації демонструє артист квартету “Гетьман” Петро Максимович, який говорить про секрет успіху відверто: “Мені все життя щастило на гарних людей. Починаючи з тих колективів, де я працював, закладів, де навчався, частин, де я служив. Ці гарні люди свідомо й несвідомо направляли мене, підштовхували”.

Сьогодні квартет “Гетьман” багато виступає для захисників Батьківщини в зоні АТО, а також під час концертів за кордоном розповідає світовій спільноті правду про ситуацію в Україні.

“Після концертів квартету “Гетьман” наш слухач не побіжить до Захарченка й Плотницького”,- говорить Андрій Кондратюк.

Музика “Гетьмана” формує справжніх патріотів України. Навіть сама велична назва колективу змушує згадати, що ми козацького роду й мусимо боронити рідну землю, як це робили предки-козаки.

Щоправда, як розповідає учасник квартету Геннадій Кас’яненко, назву “Гетьман” на початку 90-х забороняли, колективу радили переназватися. Але позиція артистів, як і їхніх прихильників, була і є стійкою.

“Ми як організувалися як квартет “Гетьман” на основі української мелодії, нашого українського слова, духу, нашої ментальності, так ми є по сьогодні”, – говорить Андрій Кондратюк.

А ще артисти наголошують, що ми маємо бути єдиними й дієвими. Андрій Кондратюк підкреслює, що сьогодні в Україні триває гібридний геноцид. І ми ще не бачимо на екранах телебачення достаньо української мови, українського співу. Ми не бачимо навіть етнічних українців. Тому нам, українцям, попри великі складнощі, потрібно відстоювати свій етнос.

За матеріалами сайту "Форте мьюзік"


   1086
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
Житомирські передноворічні вітрини: мінімалізм та казкові замальовки. Фоторепортаж
Юні житомирські лісівники одні з перших в Україні спробували вирощувати дерева, з яких добувають біоетанол
Фінал 11-го корпоративного чемпіонату з боулінгу – 2017 у Житомирі
Депутат опублікував інформацію про кількість «п’яних» ДТП з потерпілими: в Житомирській області – 28
Житомирські екологи попередили про штрафи за незаконно зрубані новорічні деревця
У Житомирській області до літа заборонили ловити раків
Провідним спортсменам Житомира та області обіцяють підвищені зарплати
В Житомирі працівники «лотереї» судяться через штрафи за роботу закладів у нічний час
В Одесі поліцейські затримали жительку Житомирської області, яку півроку розшукували рідні
У Німеччині померла 400-кілограмова жителька Житомирської області, яка мала слонову хворобу ніг