Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Влад Пучич
Громадський діяч...
Об авторе
2016-05-25 18:18:05 __Влад Пучич

Як кожен житомирянин розпоряджатиметься 5 мільйонами

 Цього року завдяки бюджету участі кожен житомирянин зможе безпосередньо приймати рішення куди направити 5 мільйонів з муніципального бюджету. Логічна послідовність наступна: міська проблема - ідея її вирішення - проектна пропозиція - голосування житомирян - виділення коштів і втілення проекту.

Бюджет участі Житомир

Ідея

Людина бачить міську проблему і має ідею, як її вирішити. Це може бути до прикладу благоустрій територій, технічні інновації, покращення транспортної інфраструктури, створення або реконструкція публічних просторів або будь-яка інша сфера, яка торкається містян.

 

Проект

Це бачення оформлюється у проектну пропозицію, автором якої може стати будь-яка людина. Проект повинен містити опис проблеми, перелік заходів для її вирішення та орієнтовний кошторис, об’єм якого не має перевищувати 1 мільйон гривень. Результати реалізації проекту повинні бути загальнодоступними для містян і не можуть бути використані у комерційних цілях.

Форма для проекту буде оприлюднена у розділі “Бюджет участі” на сайті міської ради, а члени Координаційної ради із впровадження бюджету участі готові консультувати житомирян при написанні проектних пропозицій.

Готовий проект подається у міську раду, де він проходить експертну оцінку на предмет реалістичності виконання та коректності орієнтовного кошторису.

 

Голосування

Всі проекти допущені до голосування оприлюднюються на сайті міської ради, де кожен може з ними детально ознайомитись. За кілька місяців відбувається загальне голосування житомирянами за проекти. Волевиявлення відбувається як на сайті міськради,  так і на дільницях.

Очевидно, що автори ідей зацікавлені у перемозі своїх проектів, тому  агітують мешканців взяти участь у голосуванні і підтримати їх пропозиції.

 

Реалізація

Ті проектні пропозиції, які набрали найбільше голосів в межах загального бюджету 5 млн. грн. оголошуються переможцями. Наступного року роботи по їх реалізації передбачаються у міському бюджеті, фінансуються і втілюються у життя. Проекти, які не перемогли рекомендуються до фінансування з інших джерел, які наразі є доступними.

 

Громадський (або партиципаторний) бюджет - це безпосереднє прийняття мешканцями рішень та визначення пріоритетів. З часом, розмір і частка бюджету участі у структурі бюджету міста повинен зростати. Це з одного боку привчатиме житомирян бути господарями не лише своїх помешкань, а й свого міста. З іншого боку, діалог влади і громади виходить на якісно новий рівень, що показує міжнародний досвід.

Найближчим часом на розгляд депутатів Житомирської міськради винесуть проект положення про бюджет участі, що стане стартом громадського бюджетного процесу в місті. Мрійте - проектуйте - голосуйте - втілюйте. Ти вирішуєш!


 

Real Money, Real Power: Participatory Budgeting from PBP on Vimeo.

 


 


   1343
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
У селі Житомирської області виявили хвору на сказ корову
Житомирянка чотири дні стежить за агресивною собакою, яка вкусила її та може хворіти на сказ
У житомирському реабілітаційному центрі фонду братів Кузьміних започаткували цикл щотижневих тренінгів
За чотири дні 547 житомирян подивилися фільм «Кіборги» у двох кінотеатрах міста
У Коростені на 256 тис. грн оштрафували директора підприємства, який не платив подвійну зарплату за роботу у святкові і неробочі дні
Наступного року Фонд держмайна збирається продати Житомирський завод хімічного волокна
У Житомирі відбувся півфінал 11-го корпоративного чемпіонату з боулінгу
Житомирське КП знайшло вихід, як зробити стовпчики на майдані Соборному «антивандальними»
Як житомиряни оцінюють якість прибирання вулиць міста від снігу та ожеледі
Житомиряни виграли п'ять медалей на чемпіонаті України зі спортивного й бойового самбо