Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Cвітлана Пахольчук
Голова Житомирського обласного осередку "Громадський рух "Народний контроль""...
Об авторе
2015-08-05 16:56:08 __Cвітлана Пахольчук

Історія одного свавілля.

Втрапити у довгострокову правову колізію – елементарно, якщо прибираєш у дворі та пораєш по господарству. Саме так сталося з житомирянином, який у приватному дворі втратив водійські права.

Селяни з Лугинського району закололи кабана та займалися звичними для такої справи клопотами. Аж раптом до їхнього двору нагрянупи ППС-ники. Люди у формі перевірили в гостя документи на авто, забрали водійські права, здивованому пенсіонеру заламали руки та склали протокол. Патрульні уявили, що чоловік може випити, сп’яніє, а тоді виїде на дорогу і скоїть ДТП. Звісно, благородно спрацювали на випередження! (певно, за день не виконали план по кількості затриманих) У протоколі суть порушення описана так: «керування автомобілем з явними ознаками алкогольного сп’яніння»!

Пан Анатолій Невмержицький (а так звати «злісного умисника») не погодився підписувати протокол. Ну от не вважає чоловік, що походжання подвір’ям - порушення правил дорожнього руху. Та й стверджує, що не пив спиртного, бо мав ще багато планів.

З того дня почалася п’ятирічна історія боротьби громадянина з правоохоронною системою. Анатолій Невмержицький звернувся до Лугинської прокуратури, оскаржив дії ППС-ників, надав письмові пояснення сусідів та свідків події, які підтверджували, що за кермо чоловік не сідав, а порав господарку. До того ж, свідчила і родичка пана Анатолія, господарка садиби, - їй правоохоронці надавали стусанів за втручання у процес затримання злісного порушника. Лугинська прокуратура передала звернення Коростенській, там відповіли, що скарга необґрунтована. Відтак, позбавлення прав – цілком закономірне і захищати права громадянина нема чого. Пан Невмержицький з тим не змирився, він знову і знову звертався до прокурорів різних рівнів, звертався до керівників ДАІ, - людину так і не почули.

«Мені права не хотіли повернути, сказали, що вже втрачені. Потім через племінника переказували, що як сплачу «кусок» (авт. - 1000 грн), - права повернуть і справу забудуть!» – обурюється А.Невмержицький.

Вилучене за керування у нетверезому стані водійське посвідчення повертають лише за рішенням суду. «Ніякого суду не було», - каже чоловік, наполягаючи, що рішень чи постанов не отримував. А ось посвідчення таки повернули! Через 25 місяців на тому ж подвір’ї черговий новопризначений керівник райвідділу ДАІ просто віддав документ. Без протоколів, рішення суду...

Ці 2 роки військовий пенсіонер, інвалід з травмованою ногою, мусив ходити пішки, мішки з городиною переносити, а не звично їх перевозити. Чоловік дивується і водночас обурюється, що за два роки керівники правоохоронних структур кілька разів змінилися, але ніхто не взявся детально розібратися у його справі. Він показує товстезну теку зі зверненнями-відповідями та не розуміє, чому безчинства патрульних абсолютно нікого з керівників не стурбували.

Поверненням водійського посвідчення історія не закінчилася. Пан Анатолій вважає, що справедливість і закон мають перемогти. Наступні 3 роки він добивався цієї справедливості. Знову звертався до прокуратур і прокурорів, до ДАІ та ДАІвців, до суду… пенсіонер хоче, аби безкарність і бандитизм ППСників припинили. До речі, ці співробітники погрожували та насміхалися з громадянина!

Пенсіонер скаржився на бездіяльність правоохоронних органів та прокуратури зокрема. Суд нещодавно відбувся, але скаргу не задовольнив і не визнав бездіяльності Лугинської прокуратури.

Ця окрема історія узагальнено ілюструє діяльність правоохоронних органів: ДАІ, прокуратури, суду. Найнижча ланка, ППС, дозволяє собі безчинства, наступні структурні рівні - сумлінно не помічають того. І як це називається? Правильно, - кругова порука!

Нині в Україні оголошено курс реформування всіх сфер. Особлива увага міліції, ДАІ, прокуратурі! Їхні повноваження та обов’язки активно перерозподіляються, шукають нові керівні кадри. Але то все – ніби пилюка в очі, бо у конкретній ситуації ніхто із причетних правоохоронців не взявся шукати істини. Жоден з керівників (а за 5 років їх змінилося немало) не взявся оцінити і засудити порушення, допущені колегами.

Людина, громадянин, якого на 2 роки звичайнісінькі патрульні свавільно позбавили життєво необхідної зручності, чекає справедливості! Загалом, він 5 років витратив на відстоювання власних прав, честі та гідності. Громадянин чекає покарання зухвалих… чекає захисту і захищеності у рідній державі…

А чи це відбудеться? 

 

 

 


 


   1215
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
У селі Житомирської області виявили хвору на сказ корову
Житомирянка чотири дні стежить за агресивною собакою, яка вкусила її та може хворіти на сказ
У житомирському реабілітаційному центрі фонду братів Кузьміних започаткували цикл щотижневих тренінгів
За чотири дні 547 житомирян подивилися фільм «Кіборги» у двох кінотеатрах міста
У Коростені на 256 тис. грн оштрафували директора підприємства, який не платив подвійну зарплату за роботу у святкові і неробочі дні
Наступного року Фонд держмайна збирається продати Житомирський завод хімічного волокна
У Житомирі відбувся півфінал 11-го корпоративного чемпіонату з боулінгу
Житомирське КП знайшло вихід, як зробити стовпчики на майдані Соборному «антивандальними»
Як житомиряни оцінюють якість прибирання вулиць міста від снігу та ожеледі
Житомиряни виграли п'ять медалей на чемпіонаті України зі спортивного й бойового самбо