Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Віктор Мельниченко
 Журналіст...
Об авторе
2015-06-28 02:34:06 __Віктор Мельниченко

Житомирський театр презентував виставу про любов і пошуки миру

 

Житомирський театр закриває сезон прем'єрою "Любов та ненависть у Вероні" за п'єсою Григорія Горіна "Чума на оба ваши дома". Унікальний перший літературний переклад твору українською мовою зробив відомий письменник, перекладач, драматург, режисер, бард Володимир Шинкарук.

 

Пам'ятаю, як Володимир Федорович надіслав мені переклад, і я мав щастя прочитати цей чудовий твір. Відомий автор, наш земляк не тільки передав непросту і надзвичайно красиву афористичну мову Григорія Горіна, а й доповнив її красою, соковитістю, мелодійністю української мови, наситив енергетикою власного таланту, створив справжній шедевр, який читаєш запоєм і хмелієш від насолоди як від гарного італійського вина.

 

Мені пощастило читати п'єсу в перекладі Володимира Шинкарука в перші дні грудня 2013-го, після початку подій на Майдані. Виставі судилося побачити світ саме сьогодні, влітку 2015, коли тема миру в Україні загострилася особливо, і країна перебуває на межі. Саме мрія про мир після багаторічної вражди між двома родинами закладена в п'єсі.

 

Прекрасна гра улюблених акторів, яскраві декорації, колоритні костюми, самобутність таланту драматурга, неповторний авторський текст літературного перекладу п'єси, вишукана робота режисера, художників, ексклюзивні пісні... А ще нарешті! відремонтований круг на сцені, який додає картинці об'ємності, динамічності, маштабності. Усе це дарує яскраві емоції при перегляді вистави і залишає приємний післясмак.

 

Забув написати, хто режисер. Ну, звісно ж Петро Перший. Перший, тобто Кращий - Петро Авраменко. А з ним - творча команда Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І. Кочерги.

 

Дякую за запрошення директору-розпоряднику театру, провідному актору, виконавцю ролі отця Лоренцо в прем'єрній виставі Олександру Шкарупі. Спасибі всім, хто небайдужий до мистецтва і постаті митця. Приходьмо до театру, шануймо наших земляків - майстрів сцени і майстрів слова.


   1405
Реклама
загрузка...
Популярные записи

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
Житомирські передноворічні вітрини: мінімалізм та казкові замальовки. Фоторепортаж
Юні житомирські лісівники одні з перших в Україні спробували вирощувати дерева, з яких добувають біоетанол
Фінал 11-го корпоративного чемпіонату з боулінгу – 2017 у Житомирі
Депутат опублікував інформацію про кількість «п’яних» ДТП з потерпілими: в Житомирській області – 28
Житомирські екологи попередили про штрафи за незаконно зрубані новорічні деревця
У Житомирській області до літа заборонили ловити раків
Провідним спортсменам Житомира та області обіцяють підвищені зарплати
В Житомирі працівники «лотереї» судяться через штрафи за роботу закладів у нічний час
В Одесі поліцейські затримали жительку Житомирської області, яку півроку розшукували рідні
У Німеччині померла 400-кілограмова жителька Житомирської області, яка мала слонову хворобу ніг