Все авторы   |   Все записи   |   СТАТЬ БЛОГГЕРОМ

Матвій Хренов
Заступник міського голови з гуманітарних питань...
Об авторе
2017-12-07 09:31:12 __Матвій Хренов

ЗМЕНШЕННЯ НАВАНТАЖЕННЯ – ЧАСТИНА УСПІШНОГО ПОВЕРНЕННЯ ІНТЕРЕСУ ДО НАВЧАННЯ

Вже отримали проміжні результати щодо дотримання вимог обсягів домашніх завдань для учнів початкової школи.

На практиці підтверджується те, що більшість дітей перевантажена навчальною активністю – сюди входить і нерівномірне навантаження упродовж тижня, зайнятість дітей в гуртках та секціях, складність матеріалу та програми. Сюди ще додати індивідуальні психологічні та фізичні особливості дитини – неуважність та відсутність концентрації, можна сказати, що часу на розваги у Детально...
Просмотров: [ 1417 ]

2017-11-02 22:32:11 __Матвій Хренов

ІНВЕСТИЦІЯ У ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я - НАЙВИГІДНІША

 Сьогодні я хотів би торкнутися однієї з головних проблем у сфері здоров’я – високої смертності жінок від року молочної залози. Це при тому, що цей вид раку найкраще піддається лікуванню – 95 % життів вдається врятувати при вчасній діагностиці.

Детально...
Просмотров: [ 1195 ]

2017-10-07 11:06:10 __Матвій Хренов

ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ ШКОЛЯРА, ЩО РОБИТИ?

Разом з управлінням освіти я підняв важливу проблему, яка існує сьогодні в школах. Незважаючи на реформування освіти, існують певні моменти, які особливо стосуються початкової школи. Діти перевантажені. Це неправильно, адже велика завантаженість призводить до того, що діти швидко втомлюються і вже у шостому класі повністю втрачають інтерес до навчання. Перевтома і нервове перенапруження не сприяє інтересу до школи загалом. 

Детально...
Просмотров: [ 2627 ]

2017-09-12 10:06:09 __Матвій Хренов

ХАРЧУВАННЯ ДІТEЙ МАЄ БУТИ СМАЧНИМ І ЗДОРОВИМ

 Питання щодо зміни системи харчування у дитячих садочках вже давно гостро стоїть на порядку денному. Воно неодноразово розглядалось у різних форматах, на комісіях, але досі суттєвих змін не було.

Якщо у школах на сьогодні ми закуповуємо послугу з харчування, то в дитячих садочках ми утримуємо їдальні. Працівники їдалень стоять у штатних розкладах в самих садочках (по 5, 7, іноді по 12 працівників), самостійно закуповують продукти харчування. Вся відповідальність
Детально...
Просмотров: [ 1246 ]

2017-08-31 13:18:08 __Матвій Хренов

НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК. РУХАЄМОСЯ У БІК СУЧАСНОЇ ОСВІТИ

 Традиційно прийнято перед початком нового року підводити підсумки минулого. Новий навчальний рік ось-ось уже розпочнеться і я хотів би прозвітувати про те, що нам вдалося зробити в плані підготовки шкіл до нового навчального року та що планується зробити протягом наступного навчального року.

Початок року у освітніх закладах розпочинається 1 вересня і я хотів би трохи розставити акценти на проведенні свята першого дзвоника, про що
Детально...
Просмотров: [ 1139 ]

2017-07-17 12:15:07 __Матвій Хренов

ПРОГРАМИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТІВ МАЮТЬ БУТИ СТВОРЕНІ ЗА УЧАСТЮ САМИХ СПЕЦІАЛІСТІВ

 В 2017 році закінчується цільова програма з охорони здоров’я. Для написання наступної Програми із «Розвитку охорони здоров’я на 2018-2021 роки» вперше у практиці  ми зібрали медиків на стратегічну сесію для того, що визначити основні напрямки розвитку галузі міста на майбутні три роки. Тому що не можна писати програми для спеціалістів галузі без їх участі.

На цій сесії ми визначили напрямки розвитку та те, що в наших силах змінити
Детально...
Просмотров: [ 1709 ]

2017-05-24 09:18:05 __Матвій Хренов

ПРОБЛЕМ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я БАГАТО, АЛЕ І ПОЗИТИВНИХ ЗРУШЕНЬ НЕ МЕНШЕ

 Охорона здоров’я – сфера дуже специфічна і має купу проблемних питань, яких, часом, ми не в змозі вирішити на місцевому рівні. Проте, все, що в нашій компетенції, ми намагаємося вирішувати: дещо нам вдалося зробити, дещо не в повному обсязі, якісь питання – в процесі реалізації.

Наприклад, у минулому році була втілена Програма забезпечення пунктів невідкладної медичної допомоги необхідними витратними матеріалами. Таким чином
Детально...
Просмотров: [ 1538 ]

2017-03-09 20:07:03 __Матвій Хренов

БЮДЖЕТНА СЕСІЯ. ЩО БУДЕ ЗРОБЛЕНО В ГУМАНІТАРНІЙ СФЕРІ У ЦЬОМУ РОЦІ. ОСНОВНЕ

 Пройшло перше пленарне засідання ХХ сесії міської ради, так звана бюджетна сесія, де приймався бюджет розвитку міста Житомира.

Коротко розповім за що було проголосовано по бюджету в програмах гуманітарної сфери. Одразу зазначу, що я окреслив наймасштабніші проекти, найбільш нагальні та основні. Далі будемо дивитися по виконанню бюджету і наступні заходи планувати вже виходячи із цього.

Зокрема, у сфері охорони здоров’я, на оснащення амбулаторій сімейного медицини виділено більше
Детально...
Просмотров: [ 1862 ]

2017-02-23 08:24:02 __Матвій Хренов

КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ ПАРКІВ. РЕКОНСТРУКЦІЯ

Я вже писав про ідеї реконструкції парків відпочинку міста. Вчора на робочій групі представлено Концепцію розвитку парків. Одразу зазначу, що на реалізацію візії піде як найменше 5 років, бо роботи багато, а ідеї масштабні. 
 
Основна ідея полягає у багатогранності того дозвілля, яке можуть обирати житомиряни у парку. Цю функцію виконуватиме зонування території з центрами – сімейного, спортивного, культурно-мистецького – відпочинку. 
 
При
Детально...
Просмотров: [ 1967 ]
2017-02-14 09:34:02 __Матвій Хренов

ЧЕРЕЗ ЗМІНИ ПРОФТЕХОСВІТИ ДО ПРОЦВІТАННЯ МІСТА

    Наприкінці минулого року держава знову внесла зміни щодо джерел фінансування професійно-технічної освіти. Нагадаю, що з минулого року фінансування ПТУ покладено на місцеві бюджети.

Проте, в цьому році формулювання знову змінилося. Зокрема, було написано, що ми маємо фінансувати регіональне замовлення. Сам механізм насправді не зрозумілий і чітко не визначений. Наприклад, такі міста як Харків чи Львів, маючи лише на 2-3 ПТУ більше, ніж Житомир, не сильно 
Детально...
Просмотров: [ 1087 ]

2016-12-24 10:35:12 __Матвій Хренов

ЖИТОМИР ГУМАНІТАРНИЙ

 У колі моїх функціональних обов’язків – координація роботи  управлінь міської ради: освіти, охорони здоров’я, у справах сім’ї, молоді та спорту, соціального захисту населення, служби у справах дітей, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Кілька місяців тому до сфери моєї компетенції було додано ще і управління культури.

Основною нашою задачею був комплексний
Детально...
Просмотров: [ 2322 ]

2016-12-10 12:00:12 __Матвій Хренов

ЗДОРОВА ЛЮДИНА – ВІДПОВІДАЛЬНА ЛЮДИНА

 Онкологія стоїть на другому місці по смертності серед українців після серцево-судинних захворювань.

Однак, проблема здоров’я кожної людини – це не лише питання системи охорони здоров’я. Це особиста  відповідальність кожної людини.  Вирішити цю задачі лише зусиллями лікарів неможливо. Для цього потрібно об’єднати зусилля і лікарів, і громадськості, і освіти. І вчасне виявлення онкозахворювань лише початок.

Цьому була присвячена зустріч в рамках
Детально...
Просмотров: [ 1832 ]

2016-09-19 09:53:09 __Матвій Хренов

Хороший лікар – багатий лікар або стимул не купляти диплом

           Головна проблема реформи сфери охорони здоров’я в Україні, на мою думку, полягала у тому, що весь час проводилися «пілотні» проекти, але жодного разу не робилися висновки і постійна заміна команд в Міністерстві призводила до того, що кожен новий міністр приходив з новою концепцією. Сподіваюся, що цього разу так не станеться.

Концепція говорить про те, що в першу
Детально...
Просмотров: [ 2978 ]

2016-09-08 15:23:09 __Матвій Хренов

Відтепер координуватиму діяльність управління культури Житомира

 Кілька слів про передачу в мої повноваження координації діяльності управління культури і зокрема славнозвісних парків.

По-перше, проведемо аудит та повну оцінку, щоб розібратися, що там є. Особисто я поки не проаналізую документи, не можу сказати про попередній аудит нічого. На сесії міської ради буде створюватися комісія для чергового аудиту та повної оцінки діяльності КП «Парки».

По-друге, в КП «Парки» буде введена посада директора
Детально...
Просмотров: [ 2336 ]

2016-08-22 14:54:08 __Матвій Хренов

Нова українська школа – крок до базових змін «совкової» ментальності

Міністерство освіти та науки презентувало концепцію  «Нової школи». Це проект майбутніх позитивних, на мою думку, змін у галузі української освіти. Зараз готується до першого слухання проект нового Закону України «Про освіту», який стане базовим і до розробки якого долучилося багато громадських діячів, освітніх організацій, батьків та освітян.
Перше,
Детально...
Просмотров: [ 1984 ]

2016-08-17 09:49:08 __Матвій Хренов

Останні приготування до нового навчального року

До першого вересня проходить «прийомка» шкіл – перевіряється готовність закладів освіти до нового навчального року. Можу сказати, що докладено багато зусиль, вкладено багато матеріальних ресурсів. Стан шкіл та садочків істотно піднято, але до досконалості ще далеко, тому робота триватиме і в цьому році по покращенню матеріальної бази та технічного забезпечення.

Я гадаю, тут доречно буде згадати і гуманітарію №3. Точніше, стан її старого приміщення. Аварійна будівля
Детально...
Просмотров: [ 1477 ]

2016-07-19 15:28:07 __Матвій Хренов

Важлива і потужна реформа у освітній галузі автономізація закладів освіти - вимога часу

Це стосується введення індивідуальної бухгалтерії у кожному садочку і школі. Це означає, що кожен заклад буде мати власний рахунок, штатного бухгалтера, вестиме облік батьківських і бюджетних коштів, плануватиме свій бюджет самостійно, так само як і витрачати.

Що є зараз. Поки що об’єднана бухгалтерія. У свій час це було дуже вірне рішення, бо
Детально...
Просмотров: [ 1512 ]

2016-07-14 15:23:07 __Матвій Хренов

Що таке сучасне приймальне відділення

 Сьогодні ми на сесії міської ради прийняли з державного бюджету  субвенцію на другий етап нашої програми «Невідкладна медична допомога» на технічне забезпечення приймальних відділень.

Передувала цьому звершенню титанічна праця багатьох людей. Почалося з того, що провівши аналіз стану приймальних відділень міста Житомира, стало зрозуміло, що вони не відповідають жодним вимогам. Так історично склалося, що за останні роки ніхто не вкладав
Детально...
Просмотров: [ 1559 ]

2015-10-08 11:09:10 __Матвій Хренов

Пьеса «7» как образец эффективного гражданского общества

 На фоне проходящих выборов хочется немного отвлечься. Вчера с супругой посетил пьесу «7» https://www.facebook.com/events/1670237623232116/1671886356400576/. В первую очередь хочется поблагодарить организаторов и участников мероприятия за данное событие, все было на высшем уровне: красиво, эмоционально. И отметить, что, несмотря на присутствие
Детально...
Просмотров: [ 1839 ]

2015-09-15 17:02:09 __Матвій Хренов

Немного о культуре

 Немного о культуре

На прошлой неделе прошел День города. Даже если учесть ряд недочетов организаторов, это был самый лучший День Города на моей памяти.

Однако в сети возникло много споров, особенно относительно «Культурной версии» http://www.zhitomir.info/news_150334.html. Многие признали, что дело хорошее, но, мол, сколько можно, что всю культуру спонсируют меценаты, а должен
Детально...
Просмотров: [ 1308 ]

2015-08-31 16:15:08 __Матвій Хренов

Снова МРТ

 Новость о покупке МРТ, натолкнула меня на несколько мыслей.

http://www.zhitomir.info/news_149770.html
В прошлом году, я посетил  « Летнюю Школу охраны здоровья», на которой присутствовали как многие организаторы системы здравоохранения  из Украины, так и Европейские. Рядом со мной ,один из руководителей медицины одесской области, с гордостью рассказывал представителю Швеции:
--
Детально...
Просмотров: [ 1900 ]

Наши блогеры
 — mina
 —

Логин:  
Пароль:  
Последнее в новостях
Житомирські передноворічні вітрини: мінімалізм та казкові замальовки. Фоторепортаж
Юні житомирські лісівники одні з перших в Україні спробували вирощувати дерева, з яких добувають біоетанол
Фінал 11-го корпоративного чемпіонату з боулінгу – 2017 у Житомирі
Депутат опублікував інформацію про кількість «п’яних» ДТП з потерпілими: в Житомирській області – 28
Житомирські екологи попередили про штрафи за незаконно зрубані новорічні деревця
У Житомирській області до літа заборонили ловити раків
Провідним спортсменам Житомира та області обіцяють підвищені зарплати
В Житомирі працівники «лотереї» судяться через штрафи за роботу закладів у нічний час
В Одесі поліцейські затримали жительку Житомирської області, яку півроку розшукували рідні
У Німеччині померла 400-кілограмова жителька Житомирської області, яка мала слонову хворобу ніг